
De atlas van afgelegen eilanden
Elk van de vijftig uitverkoren eilanden wordt zorgvuldig gedocumenteerd: met delicate cartografische tekeningen, met informatie, met grootse en kleine verhalen. Judith Schalansky neemt je zo mee naar Pingelap (1,8 km², 250 inwoners), Semisopochnoi Island (221,7 km², onbewoond) of naar de Rudolfeilanden (297 km², ook onbewoond), waar een expeditie ooit een waarschuwing per flessenpost te water liet: ‘Kaap Fligly, 12 april 1874. 82°5’, noordelijkste punt. Tot hier en niet verder.’
De atlas van afgelegen eilanden is met veel liefde gemaakt. Een linnen rug, zacht papier onder je vingers, diepgeel op snee en een leeslint om je laatste mijmermoment terug te vinden. Het boek nodigt uit om te lezen en te ontdekken.
Lees een stukje
Kaap Fligly, 12 april 1874. 82°5’, noordelijkste punt. Tot hier en niet verder.
Wat andere lezers vinden
Geweldig mooi uitgegeven boek, met één nadeel: je wordt zo nieuwsgierig naar al die eilanden dat je een beetje op je honger blijft zitten. Of is dat juist een voordeel?