
Schetsboek van Jeroen Bosch : anno 1463
Het is 500 jaar geleden dat Jeroen Bosch – een wereldberoemde schilder – stierf. Er is niet zoveel bekend over zijn jonge leven, maar uit zijn schilderijen kan je heel wat informatie halen. Dit boek geeft je het gevoel dat je door het schetsboek van de schilder bladert, waarin hij met veel fantasie en humor over de dingen rondom hem schrijft.
Je komt heel wat te weten over het dagdagelijkse leven in Den Bosch in de 16de eeuw. Wist je bijvoorbeeld dat schilders eerst hun verf en kwasten moesten maken vooraleer ze konden beginnen schilderen?
Lees een stukje
Jammer dat je in een schetsboek geen geur kunt vastleggen. Want in onze stad, waar de emmers plas en poep zo op de straat worden geleegd, ruikt het al niet fris. De Binnendieze slaat echter alles. Voor bier is die viezigheid geen probleem, want de mout met het water wordt toch eerst gekookt. Normaal geeft een brouwer zijn recepten niet prijs, maar om zijn vertrouwen te winnen, bood ik aan emmertjes water te scheppen en het water te ontdoen van viezigheid als vissen, potten en pannen, een verloren geraakt hemd, een liefdesbrief, kikkers en ratten.
Wat andere lezers vinden
Ik heb eerlijk gezegd dit boek nog nooit gelezen, maar ik ben wel heel benieuwd naar het boek!
En hopelijk is het een geweldig boek en heb ik er veel plezier aan!